فونداسیون مونوپیل

پایداری ساختار از زمین:

برای توزیع وزن سازه در یک منطقه بزرگ به منظور جلوگیری از اضافه بار خاک زیرین (احتمالاً باعث نشست نابرابر) می شود. برای لنگر انداختن ساختار در برابر نیروهای طبیعی از جمله زلزله ، سیل ، سرما ، هوای گردباد و باد. برای ایجاد یک سطح هموار برای ساخت و ساز برای لنگر انداختن سازه در عمق زمین ، افزایش پایداری آن و جلوگیری از اضافه بار،برای جلوگیری از حرکات جانبی ساختار پشتیبانی شده (در بعضی موارد)فونداسیون مونوپیل

قیمت نبشی و انواع آن

نیازهای یک پایه خوب:

طراحی و ساخت یک پایه با عملکرد خوب باید برخی از الزامات اساسی را داشته باشد:

  • طراحی و ساخت پی به گونه ای انجام می شود که بتواند باعث ماندگاری و همچنین انتقال مرده و بارهای تحمیل شده به خاک شود. این انتقال باید بدون نتیجه گیری در هر نوع تسویه صورت گیرد که منجر به هر نوع مسائل پایداری برای سازه شود.
  • با داشتن یک پایه سفت و سخت برای پی می توان از تهویه های مختلف جلوگیری کرد. این موارد در مناطقی که بارهای سوار شده از نظر ماهیت یکنواخت نیستند ، بارزتر است.
  • بر اساس خاک و منطقه توصیه می شود که پایه عمیق تری داشته باشید تا بتواند از هر نوع آسیب یا پریشانی محافظت کند. اینها عمدتا به دلیل مشکل جمع شدن و تورم به دلیل تغییرات دما ایجاد می شوند.
  • محل استقرار بنیاد باید منطقه ای باشد که تحت تأثیر کارهای آینده یا عواملی قرار نگیرد.

پایه های کم عمق

مقاله اصلی: زیربنای کم عمق

پرونده: Construcción de una cimentación por zapata aislada.ogv

نمونه ساخت کم عمق

پایه های کم عمق ، که اغلب پایه ها نامیده می شوند ، معمولاً حدود یک متر یا تقریباً در خاک تعبیه می شوند. یک نوع متداول ، پایه پهن است که شامل نوارها یا پدهای بتونی (یا سایر مواد) است که در زیر خط سرما امتداد یافته و وزن را از دیواره ها و ستون ها به خاک یا سنگ بستر منتقل می کند.

پروفیل ساختمانی ۲میل ۸۰*۸۰

نوع متداول دیگر فونداسیون کم عمق ، فونداسیون دال بر روی درجه است که در آن وزن سازه از طریق دال بتنی که در سطح قرار دارد به خاک منتقل می شود. پایه های دال بر پایه می توانند دال حصیر تقویت شده باشند که بسته به اندازه ساختمان از 25 سانتی متر تا چند متر ضخامت دارند ، یا دال های پس از تنش ، که به طور معمول برای خانه ها حداقل 20 سانتی متر و برای سنگین تر نیز ضخیم تر هستند. سازه های.فونداسیون مونوپیل

آشنایی با قیمت انواع ورق

پایه های عمیق:

مقاله اصلی: پی ریزی عمیق

از یک پایه عمیق برای انتقال بار یک سازه از طریق لایه ضعیف فوقانی لایه سطحی به لایه قوی تر لایه زیرین استفاده می شود. انواع مختلفی از پایه های عمیق وجود دارد از جمله شمع های ضربه زده ، شافت های حفاری شده ، گلدان ها ، شمع های مارپیچ [نیاز به شفاف سازی] ، اسکله های جغرافیایی [نیاز به شفاف سازی] و ستون های تثبیت شده زمین (توضیحات لازم). قراردادهای نامگذاری برای انواع مختلف پایه ها بین مهندسان مختلف متفاوت است. از نظر تاریخی ، شمع ها چوب ، بعداً فولاد ، بتن مسلح و بتن پیش تنیده بودند.

مقاله اصلی: پی و پایه Monopile

نوعی فونداسیون عمیق است که از یک عنصر ساختاری با قطر بزرگ به طور کلی جاسازی شده در زمین برای تحمل کلیه بارها (وزن ، باد و …) از یک سازه بزرگ روی سطح استفاده می کند.

در سالهای اخیر از بسیاری از پایه های یکپارچه [برای ساخت اقتصادی مزارع بادی در حاشیه دریا در مناطق ثابت در آبهای کم عمق استفاده شده است. به عنوان مثال ، یک مزرعه بادی منفرد در سواحل انگلیس در سال 2008 با بیش از 100 توربین آنلاین شد که هر کدام بر روی یک مونوپیل به قطر 4.74 متر در عمق اقیانوس تا 16 متر آب نصب شده بودند.فونداسیون مونوپیل

قیمت پروفیل

پایه ها به گونه ای طراحی شده اند که بسته به نوع زیر خاک / سنگ پشتیبانی کننده از پایه توسط یک مهندس ژئوتکنیک ، ظرفیت بار کافی را دارند و پایه خود نیز ممکن است توسط یک مهندس سازه طراحی شود. نگرانی اصلی در طراحی ، تهویه و ظرفیت تحمل است. هنگام در نظر گرفتن تسویه حساب ، تسویه حساب کل و تسویه حساب دیفرانسیل معمولاً در نظر گرفته می شود. تسویه حساب دیفرانسیل زمانی است که یک قسمت از پایه بیش از قسمت دیگر ته نشین شود. این می تواند سازه ای را که بنیاد پشتیبانی می کند با مشکل مواجه کند. خاک های رسی گسترده نیز می توانند مشکلاتی ایجاد کنند.فونداسیون مونوپیل

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *