آزمایش لوله و اجزای لوله کشی

آزمایش اجزای لوله سرب یک نوروتوکسین قوی ، برگشت ناپذیر است – به خصوص در کودکان ، و هر سطح از قرار گرفتن در معرض ناامن است. مسمومیت با سرب برگشت ناپذیر است . ناودانی ۱۶ شکفته و تأثیر چند نسلی را در طول زندگی دارد. نوشیدن آب تنها یکی از راههای احتمالی قرار گرفتن در معرض آلودگی سرب است ،قیمت تیرآهن سبک در تهران اما یکی از آسانترین راههای آلودگی برای کاهش است. منبع اصلی سرب در اکثر منابع آب آشامیدنی لوله کشی مورد استفاده در سیستم های توزیع یا لوله کشی خانگی است.

آزمایش لوله و اجزای لوله کشی

سرب

موجود در آب لوله کشی معمولاً از خوردگی وسایل قدیمی یا از لحیم اتصال لوله ها حاصل می شود. وقتی آب به مدت چند ساعت در لوله های سربی قرار می گیرد ، سرب می تواند به منبع آب شسته شود. قیمت تیرآهن هاش در مشهد اگر سرب موجود در آب وارد جریان خون شود و باعث افزایش سطح سرب خون شود ، معرفی بتن مسلح با انواع الیاف مقادیر بالای سرب در آب لوله کشی می تواند اثرات سلامتی داشته باشد.

زمین صفر برای مسمومیت با سرب

بحران اخیر با تأمین آب شهری فلینت ، میشیگان اقدامات اضطراری گسترده ای را موجب شد تا ساکنان از سطح بیش از حد سرب در امان باشند. آب کارخانه آب سنگ چخماق ، مطابق اعلامیه اضطراری بهداشت عمومی در اکتبر 2015 از هیئت کمیساریای شهرستان جنسی ، با تمام استانداردهای فدرال مطابقت داشت. فلینت ، میشیگان ، نیاز به آزمایش لوله ها و اجزای لوله کشی را به ما یادآوری می کندقیمت ورق سیاه- Hot Rolled Sheet-اما در اعلامیه گفته شده است كه سرب در خطوط خدمات یا اتصالات لحیمكی می تواند به طور بالقوه به خانه های افراد شسته شود زیرا “از خوردگی آب از زمان تغییر به رودخانه فلینت به عنوان منبع تأمین شده است. بخش خمش ورق فلز تکامل می یابد  آزمایش نشان داد که 40 درصد از خانه های سنگ چخماق بیش از حد قابل قبول برای سرب آزمایش کرده اند. این فاجعه آب آشامیدنی که در سطح ملی تبلیغ شده است ، نیاز شدید به آزمایش دقیق قطعات لوله کشی را که با منبع آب آشامیدنی عمومی در تماس هستند ، مورد توجه قرار داد.

تست و تجزیه و تحلیل با XRF

NSF International برای دهه ها پیشگام  بخش خمش ورق فلز تکامل می یابد ابتکار محصولات لوله کشی کم سرب بوده است و برای اطمینان از ایمنی آب آشامیدنی با آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) و بسیاری از ایالت ها همکاری نزدیک داشته است.6 ابزار مدرن مورد استفاده در ماشینکاری فلزات  NSF با ANSI پیوست تا استانداردی برای اندازه گیری میزان سرب در اجزای سیستم آب آشامیدنی ایجاد کند. می توانید یک به روزرسانی را در اینجا بخوانید: “بدون سرب”.

XRF

یکی از تکنیک های قابل قبول برای غربالگری محتوای سرب اجزای برنج است. این روش تست غیر مخرب را می توان برای تجزیه و تحلیل یک نمونه فلز در چند ثانیه و بدون نیاز به آماده سازی نمونه استفاده کرد. آشنایی با قیمت انواع ورق آنالایزرهای قابل حمل XRF با اندازه گیری اشعه ایکس فلورسنت (یا ثانویه) ساطع شده از یک نمونه ، هنگامی که توسط منبع اولیه اشعه ایکس تحریک می شود ، فلینت ، میشیگان ، نیاز به آزمایش لوله ها و اجزای لوله کشی را به ما یادآوری می کند.ترکیب اولیه مواد را تعیین می کنند. هر یک از عناصر موجود در یک نمونه مجموعه ای از اشعه ایکس فلورسنت مشخص (“اثر انگشت”) را تولید می کند. همه چیز در مورد ورق فلز  که برای آن عنصر خاص منحصر به فرد است ، به همین دلیل طیف سنجی XRF یک فناوری عالی برای تجزیه و تحلیل کمی و کیفی ترکیب مواد است.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

روش انتخابی XRF

برای انجام بازرسی ورودی روی آلیاژهای فلزی از تأمین کنندگان و انجام اطمینان و کنترل کیفیت نهایی قبل از حمل و نصب قطعات تمام شده است. همچنین برای ردیابی و نگهداری موجودی جداگانه قطعات برنجی سرب دار و غیر سربدار ایده آل است. علاوه بر اینکه در آزمایش تأیید محتوای سرب بسیار موفقیت آمیز بوده است.سیگنال های فازی با میدان مغناطیسی آنالیزگرهای قابل حمل XRF همچنین برای آزمایش سرب در اسباب بازی ها ، برای بازرسی رنگ سرب و تشخیص سرب در خاک نیز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.