انواع فلزات و کاربرد آنها

فولاد کم کربن. حداکثر 0.25٪ کربن موجود در آهن ، فولاد کم کربن را به ما می دهد که به آن فولاد خفیف نیز می گویند. این برای لوله گذاری در کاربردهای فشار متوسط ​​استفاده می شود. میله های تقویت کننده پروفیل ساختمانی ۳ میل ۱۴۰*۱۴۰ و در تیرهای I در ساخت معمولاً از فولاد کم کربن است. هرگونه کاربردی که به مقدار زیاد فولاد بدون شکل دهی یا خمش زیاد نیاز داشته باشد نیز برای آن مناسب است. انواع فلزات و کاربرد آنها به عنوان مثال بدنه کشتی است. ورق چگونه تولید می شودفولاد کربن متوسط. حاوی 0.6… 0.25 of کربن است. کاربردهای فولاد کربن متوسط ​​شامل مواردی است که به مقاومت کششی و شکل پذیری بالا نیاز دارند. آنها کاربردهایی را در چرخ دنده ها و شافت ها ، چرخ ها و ریل های راه آهن ، تیرهای فلزی در ساختمانها و پلها و غیره پیدا می کنند. کاربرد دیگر مخازن تحت فشار است ، به جز در مواردی که حاوی گازهای سرد یا مایعات باشد زیرا به ترک خوردگی سرد منجر می شود.انواع فلزات و کاربرد آنها

انواع فلزات و کاربرد آنها

فولاد کربن بالا

فولادی که بیش از 0.6٪ کربن داشته باشد ، فولاد پر کربن است. این فولاد سخت تر و شکننده تر از دو فولاد قبلی است. این برنامه ها در ساخت اسکنه ها و ابزارهای برش یافت می شود. خصوصیات عالی شامل سختی و مقاومت خوب در برابر سایش مواد است. همچنین ممکن است در پرس ها و ساخت بیت های مته استفاده شود. درک سیم پیچ های فولادی  انواع فلزات و کاربرد آنهااگرچه از همه فولادهای فوق الذکر معمولاً به عنوان فولادهای کربنی یاد می شود ، این عناصر حاوی عناصر دیگری برای بهبود خواص خاص هستند. مانند کروم برای مقاومت در برابر خوردگی یا منگنز برای بهبود سختی پذیری و مقاومت در برابر کشش.

فولادهای آلیاژی

این نوع فلز شامل چندین عنصر برای افزایش خواص مختلف است. فلزاتی مانند منگنز ، تیتانیوم ، مس ، نیکل ، سیلیکون و آلومینیوم ممکن است به نسبت های مختلف اضافه شوند.این قابلیت سخت شدن ، قابلیت جوشکاری ، مقاومت در برابر خوردگی ، شکل پذیری و شکل پذیری فولاد را بهبود می بخشد. موارد استفاده برای فولادهای آلیاژی عبارتند از: موتورهای الکتریکی ، یاتاقان ها ، عناصر گرمایشی ، فنرها  چرخ دنده ها و خطوط لوله.

فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ حاوی مقادیر زیادی کروم است. به همین دلیل مقاومت آن در برابر خوردگی 200 برابر بیشتر از فولاد خفیف است. این امر کاندیدای ایده آل ساخت ظروف آشپزخانه ، لوله کشی ، تجهیزات جراحی و دندانپزشکی است. منابع بهبود تولید رایگان برای تولیدکنندگان فولاد همچنین ، از آنجا که هیچ پوششی لازم نیست ، می توانید با اتمام سطح مناسب ، ظاهری فلزی مانند آنچه می خواهید داشته باشید. انواع فلزات و کاربرد آنها می باشد.

فولاد ابزار

از فولادهای ابزار برای ساخت ابزارهای برش و حفاری استفاده می شود. سختی بالای آنها آنها را به گزینه ای ایده آل برای این کاربردها تبدیل کرده است. آنها حاوی مولیبدن ، وانادیوم ، کبالت و تنگستن به عنوان فلزات سازنده هستند.

  1. ابزار فولاد مورد استفاده در بلوزها
  2. ابزار مقاوم در برابر ضربه فولاد در حال استفاده

فولاد ابزار نوعی فلز است که در ساخت ریل ، سیم ، لوله ، شافت و شیر نیز کاربرد دارد. فولاد ابزار در درجه اول در بخشهای خودرو ، کشتی سازی ، ساخت و ساز و بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع مختلف فلزات

علاوه بر فلزات آهنی ، انتخاب زیادی از فلزات غیر آهنی داریم. قیمت ورق پلی کربنات هر یک از آنها دارای ویژگی های خاصی هستند که باعث مفید بودن آنها در صنایع مختلف می شود.

آلومینیوم

آلومینیوم اساساً از بوکسیت سنگ معدن حاصل می شود. سبک ، قوی و کاربردی است. این فلز گسترده ترین فلز روی زمین است و استفاده از آن در همه جا نفوذ کرده است. تولید فلزات در صنعت و ویژگی های آن این به دلیل خواص آن مانند دوام ، وزن سبک ، مقاومت در برابر خوردگی است (در اینجا در مورد انواع خوردگی آلومینیوم بیشتر بدانید) ، رسانایی الکتریکی و توانایی تشکیل آلیاژها با اکثر فلزات. همچنین مغناطیسی ندارد و ماشین کاری آن آسان است.

مس

هنگام صحبت در مورد انواع مختلف فلزات ، نمی توان از مس و آلیاژهای آن غافل شد. قیمت تیرآهن هاش در مشهد این سابقه طولانی دارد زیرا شکل گیری آن آسان است. حتی امروز ، این یک فلز مهم در صنعت است. در طبیعت به شکل خالص آن اتفاق نمی افتد. بنابراین ذوب و استخراج از سنگ معدن ضروری است. انواع فلزات و کاربرد آنهاقیمت ورق سیاه- Hot Rolled Sheet-فلزات رسانای خوبی هستند و مس بیش از سایرین خودنمایی می کند. به دلیل رسانایی الکتریکی بسیار عالی ، به عنوان یک رسانا در مدارهای الکتریکی کاربرد پیدا می کند. رسانایی آن پس از نقره دوم است. همچنین دارای هدایت گرمائی عالی است. به همین دلیل بسیاری از ظروف پخت و پز از مس هستند.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

برنجی

پوسته مهمات برنجی

برنج آلیاژی از مس و روی است. مقدار هر یک از فلزات ممکن است بسته به خصوصیات الکتریکی و مکانیکی فلز متفاوت باشد. همچنین حاوی مقادیر کمیاب از سایر عناصر فلزی مانند آلومینیوم ، سرب و منگنز است. ریخته گری فولاد را بشناسید برنج نامزد خوبی برای کاربردهای اصطکاک کم مانند قفل ، قیمت میلگرد ساده در مشهد یاتاقان ، لوله کشی ، آلات موسیقی ، ابزار و اتصالات است. برای جلوگیری از جرقه و استفاده از آن در محیطهای قابل اشتعال ، در برنامه های ذاتی و ضروری ضروری است.

برنز

برنز همچنین آلیاژ مس است. اما به جای روی ، برنز حاوی قلع است. افزودن عناصر دیگر مانند فسفر ، منگنز ، سیلیکون و آلومینیوم ممکن است خواص و مناسب بودن آن را برای یک کاربرد خاص بهبود بخشد. قیمت تیرآهن سبک در تهران برنز شکننده ، سخت است و به خوبی در برابر خستگی مقاومت می کند. همچنین دارای مقاومت هدایت الکتریکی و حرارتی و خوردگی است. برنز در تولید آینه و بازتابنده کاربرد دارد. این برای اتصالات الکتریکی استفاده می شود. به دلیل مقاومت در برابر خوردگی آن ها می باشد. انواع فلزات و کاربرد آنها