بتن مسلح با انواع الیاف 

بتن مسلح و الیاف آن

براساس تعاریفی که از بتن مطرح شده شده‌است , بتن از سه ماده حیاتی تشکیل می شود , که عبارتند از : سیمان , آب و دانه ها که حجم قابل توجهی از بتن را تشکیل می دهند معرفی بتن مسلح با انواع الیاف . بتن با وجود خصوصیت های شایان توجه ازمزایا و معایب فولاد کربن  جمله صورت پذیری بالا , ایستادگی و قدمت فراوان , دردست و ارزان بها بودن , ماده ای ترد است و پایین بارهای خمشی و کششی به شدت ضعیف فعالیت می نماید . اتصالات در بناهای فولادی به مراد ساخت بتن با ایستادگی مضاعف بالا نسبت به بتن معمولی , بعضی از مصالح بتن معمولی حذف و مصالح دیگری جایگزین آن میگردند , که علاوه بر ارتقا چشمگیر خاصیت مکانیکی بتن از جمله ایستادگی فشاری و کششی , منجر بهبود خاصیت فیزیکی آن می شود .

بتن مسلح با انواع الیاف 

آنچه به‌دنبال خواهید خواند :

 

تاریخچه به کار گیری از الیاف برای بتن

 

 

معرفی بتن مسلح با انواع الیاف  , به خواسته تولید قوانینی برای استعمال بتن در جداول و هم کاهش ضعف شکنندگی و تردی جسم بتن تا حد ممکن در یک سری ده سال اخیر از حرفه های رشته رشته و نسبتا دراز الیاف که در تمام حجم بتن به صورت همگن و درهم دور از هم میشود , به کار گیری می شود . انواع ورق گالوانیزه و رنگی را بشناسید

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

علت استعمال از بتن دارای اسلحه

امروزه به کار گیری از الیاف در افزایش عملکرد بتن در بنا ها از طریق های اثرگذار است . نبشی ۶*۷.۵*۷.۵ ناب تبریز خصوصیت های مکانیکی بتن الیافی در مقایسه با بتن معمولی تغییرات قابل توجهی دارااست معرفی بتن مسلح با انواع الیاف . قیمت میلگرد ساده در مشهد از جمله تغییرات در پارامترهای مکانیکی بتن الیافی می شود به پایداری درمقابل تورق , سایش و هوازدگی مرحله , ایستادگی فراوان درمقابل تنش هاخستگی , ایستادگی زیاد خوب درمقابل ضربه , گنجایش دوچندان کرنش , قابلیت وامکان اتوبار دوچندان بعداز اولی ترک خوردگی , پایداری کششی , خمشی و برشی دوچندان و صبر خیلی فراوان اشاره نمود . الیاف توانا به تحمل تنش ها و کرنش های کششی قابل مراعات در بارهای کششی می‌باشند میلگرد ksc چیست و می توان از آنها در پباده سازی بنا استفاده نمود. الیاف منجر ارتقا پایداری بتن در گیرایی میشوند البته از جمله عیوب چشمگیر بتن الیافی میزان تخلخل دوچندان آن است که اثرات منفی بر پایداری فشاری بتن داراست . قیمت تیرآهن سبک در تهرانبتن به جهت ناهمگونی ذاتی و محیط غیر ایده آل به شدت شکننده است .