جوشکاری SMAW

جوشکاری قوس فلزی محافظ (SMAW) و گاز بی اثر تنگستن (TIG) دو مورد از رایج ترین و پرکاربردترین فرآیندهای جوشکاری امروزی هستند.قیمت تیرآهن سبک در تهران آنها هر دو به استفاده از گرما برای ذوب و پیوستن چندین جسم فلزی یا ترموپلاستیک متکی هستند. وقتی اجسام فلزی خنک می شوند ، سفت شده و بهم می پیوندند.قیمت تیرآهن هاش در مشهداما SMAW همان جوشکاری TIG نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت بین جوشکاری SWAW و TIG ، به مطالعه ادامه دهید. جوشکاری SMAW در مقابل TIG: تفاوت چیست؟

جوشکاری SMAW

SMAW چیست؟

SMAW همچنین به عنوان جوشکاری قوس فلزی دستی شناخته می شود ، فرآیندی برای جوشکاری است که با ایجاد یک قوس جوشکاری بین الکترود مصرفی – که به طور معمول از فولاد تحت پوشش شار ساخته شده است. طراحی و ساخت با فولاد ضد زنگ و فلز یا ماده پایه مشخص می شود. در طول SMAW ، مشعل جوشکاری این الکترود را نگه می دارد در حالی که گرما اساساً برخی از پوشش خارجی آن را بخار می کند.قیمت میلگرد ساده در مشهد  با ذوب شدن میله الکترود ، گازهایی ایجاد می شود که به فلز می چسبند و در نتیجه حباب ها یا جیب های اکسیژن را از بین می برد.

TIG چیست؟

جوشکاری TIG از نظر معنای مشابه SMAW است که هر دو فرآیند بین الکترود و فلز پایه یا ماده یک قوس تولید می کنند. با این حال ، با جوشکاری TIG ، از یک الکترود غیر قابل مصرف استفاده می شود. الکترود مورد استفاده در جوشکاری TIG همانطور که از نامش پیداست از تنگستن ساخته شده است. ورق چگونه تولید می شود با دمای ذوب حدود 6192 درجه فارنهایت ، تنگستن قادر به مقاومت در برابر دمای گرم قوس جوشکاری است ، به این معنی که الکترود می تواند چندین بار استفاده شود. جوشکاری SMAW در مقابل TIG: تفاوت چیست؟

تفاوت بین جوشکاری SMAW و TIG

تفاوت اصلی بین جوشکاری SMAW و TIG این است که اولی از الکترود قابل مصرف استفاده می کند ، در حالی که دومی از الکترود غیر قابل مصرف و قابل استفاده مجدد استفاده می کند. سیگنال های فازی با میدان مغناطیسی جدا از این تفاوت ، ماده ای که الکترود از آن ساخته می شود نیز متفاوت است. با استفاده از SMAW ، الکترود مصرفی معمولاً از همان ماده یا ماده مشابه با فلز پایه یا ماده ساخته می شود. EDXRF چگونه کار می کند؟ در مقایسه ، الکترود غیر قابل مصرف که در جوشکاری TIG استفاده می شود از تنگستن ساخته شده است.همچنین لازم به ذکر است که SMAW در مقایسه با TIG فرآیند مزایا و معایب فولاد کربن جوشکاری ساده تری است. این به ابزار کمتری و آموزش کمتری نسبت به همتای TIG خود احتیاج دارد و آن را به گزینه ای محبوب در بین مشاغل کوچک و متوسط ​​تبدیل کرده است.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

در مورد GMAW چطور؟

در حالی که SMAW و TIG دو متداول ترین فرآیند جوشکاری هستند ، چگونه لوله های فولادی خود را حفظ کنیم سومین فرآیند جوشکاری جوشکاری قوس فلز گاز (GMAW) است.  جوشکاری SMAW در مقابل TIG: تفاوت چیست؟ تفاوت اصلی بین GMAW و دو همتای آن این است که این شامل استفاده از یک الکترود نورد شده است.10 نکته مهم درباره فلزات الکترود مورد استفاده در GMAW شامل رول سیم فلزی است که از طریق دستگاهی مانند اسلحه تغذیه می شود. همین دستگاه همچنین گازها را آزاد می کند تا اکسیژن را جابجا کند ، در نتیجه سرباره را کاهش می دهد و روند کلی جوشکاری را ساده می کند.