شیمی سبز و بازیافت فلزات

زباله الکترونیکی

(زباله الکترونیکی) هر کالای الکترونیکی مصرفی است – تلویزیون ، کامپیوتر ، تلفن ، سیستم های سرگرمی خانگی و لوازم خانگی – که دور ریخته می شود و به بخشی از جریان زباله تبدیل می شود.ناودانی ۵ اروپا  وقتی این دستگاه ها در محل های دفن زباله رها می شوند ، مواد خطرناکی مانند سرب ، جیوه و کادمیوم را به زمین ، آب و هوا اطراف می ریزند. بازیافت کنندگان قراضه که این مواد را اداره می کنند می دانند که در محصولاتی که هنوز دست نخورده هستند. استعلام قیمت ورق a516چه چیزی پیدا خواهند کرد ، اما اگر دستگاه ها خرد شوند ، کارگران قراضه حیوانات و همچنین محیط زیست را تهدید می کنند.

شیمی سبز و بازیافت فلزات

بازیافت کنندگان ضایعات فلزی

کشف کرده اند که آنالیز کننده های فلورسانس اشعه ایکس دستی (XRF) بهترین راه برای شناسایی مثبت آلیاژهای متعدد ، تجزیه و تحلیل سریع ترکیب شیمیایی آنها در نقاط انتقال تولید فلزات در صنعت و ویژگی های آن مواد و تضمین کیفیت محصول آنها برای مشتریانشان است.

 زباله الکترونیکی مواد شیمیایی سمی

که برای جداسازی فلزات از دستگاه های الکترونیکی استفاده می شود. آلیاژها و فن‌آوری‌های ساخت فلز چندین روش نوظهور برای پردازش فلزات بدون استفاده از حلالها و معرفهای سمی وجود دارد. طبق مقاله ای در سایت Sciencedaily.com ، شیمیدانان تحقیقاتی از دانشگاه مک گیل و دانشگاه وسترن در حال توسعه روشی هستند تولید فلزات در صنعت و ویژگی های آن که از مولکول های آلی به جای کلر و اسید کلریدریک برای کمک به تصفیه ژرمانیوم ، فلزی که به طور گسترده در دستگاه های الکترونیکی استفاده می شود ، استفاده می کند.آیا باید فریم فولادی با فرم سرد سفارش دهیداین تیم با انجام آزمایشات آزمایشگاهی نشان داد كه می توان از همین روش با سایر فلزات از جمله روی ، شیمی سبز ممکن است گزینه هایی برای پردازش و بازیافت فلزات ارائه دهدمس ، منگنز و كبالت نیز استفاده كرد. این تحقیق برای جنبش “شیمی سبز” که به دنبال جایگزینی معرفهای سمی مورد استفاده در تولیدات صنعتی معمولی است با گزینه های سازگار با محیط زیست مهم است. یافته ها در Science Advances منتشر شد.

جداسازی زمینهای نادر با استفاده از فیلترهای باکتری و محلولهایی با pH

مقاله دیگری در Phys.org روشی را برای جداسازی زمینهای نادر با استفاده از فیلترهای باکتری و محلولهایی با pH کمتر از اسید کلریدریک توصیف می کند ، در مقابل روشهای جداسازی فعلی که شامل صدها مرحله و بسیاری از مواد شیمیایی خطرناک است. مدت هاست که از فیلترهای باکتری برای جذب بیولوژیکی عناصر سمی از فاضلاب یا فیلتر کردن فلزات از سیستم های زهکشی معدن استفاده می شود. مطالعات اخیر نشان می دهد که برخی از زمین های نادر نیز می توانند جذب بیولوژیکی کنند.قیمت ورق پلی کربنات  محققان دانشکده مهندسی و علوم کاربردی دانشگاه هاروارد جان آ. پالسون (SEAS) باکتری حاصل از جلبک های دریایی را روی فیلتر سنجش بی حرکتی قرار داده و محلول زمین های نادر مخلوط را از طریق آن عبور دادند. باکتری ها هنگام عبور ، همه عناصر را جذب می کنند. این روش در نامه های علوم و فناوری محیط زیست شرح داده شده است. قوی ترین فلزات چیست سایر فناوری های بازیافت زمین کمیاب تحت توسعه شامل موارد زیر است: قیمت تیرآهن سبک در تهران تیمی از محققان در موسسه پلی تکنیک Worcester در حال کار بر روی روشی مبتنی بر فناوری آب برای بازیافت نئودیمیم را شامل می شود. دیسپروزیم و پرازودیمیم از واحدهای محرک و موتورهای اتومبیل های برقی و هیبریدی دور ریخته هستند ، همانطور که در Agmetalminer.com گزارش شده است.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

وب سایت آزمایشگاه ملی

اوک ریج گزارش داد که شرکای تحقیقاتی از انستیتوی مواد بحرانی وزارت انرژی ایالات متحده (CMI) و ایالات متحده نادر زمین ، شرکت ، در حال توسعه یک فناوری برای ساده سازی فرآیند بازیافت مواد حیاتی از زباله های الکترونیکی با استفاده از یک ترکیب هستندقیمت ورق سیاه- Hot Rolled Sheet-  غشاهای الیاف توخالی ، حلالهای آلی و مواد استخراج کننده خنثی برای بازیابی عناصر خاکی کمیاب مانند نئودیمیم ، دیسپروزیم و پرازودیمیم.قیمت میلگرد ساده در مشهد  شیمی سبز ممکن است گزینه هایی برای پردازش و بازیافت فلزات ارائه دهدبه گزارش بیزینس اینسایدر ، شرکت اپل یک روش بازیافت را برای بازیابی REE ها و سایر فلزات با استفاده از یک سیستم رباتیک به نام لیام برای بازیابی مواد با ارزش از آیفون های استفاده شده توسعه داده است. اسلاتاتر متال چه می کندبرای مطالعه بیشتر مقالات بازیافت ضایعات فلز اینجا را کلیک کنید.