قیمت تیرآهن سبک در تهران

تیرآهن که از دسته مقاطع طویل ساختمانی به حساب می آید از جمله مهم ترین و پر مصرف ترین مصالح ساختمانی در حوزه عمران و ساخت و ساز محسوب می شود . در بازار کشورهایی در حال توسعه هستند که به بازار های خاورمیانه راه پیدا کنند و از این رو فروش محصولات فولادی خود را گسترش دهند زیرا فروش این محصولات ساختمانی در سرتا سرجهان امکان ورود به بازار جهانی فولاد را برای هر فردی میسر می سازد .قیمت تیرآهن سبک در تهران

قیمت تیرآهن سبک در تهران

3 نکته مهم که قبل از خرید تیرآهن باید آن را بدانیم

افراد ماهر و نیمه ماهر برای انجام یک خرید مناسب و درست در رابطه با جنبه های فنی و تخصصی یک محصول فولادی که شناسنامه ای بزرگ و فنی دارد باید تمام اطلاعات و موارد در مورد ان محصول را  بداند تا در خرید خود دچار اشتباه و پشیمانی نگردد از جمله مواردی که دقت کافی را  قبل از خرید محصول فولادی می طلبد توجه به  :

 1. برند
 2. کارخانه سازنده
 3. وزن
 4. ابعاد
 5. ضخامت
 6. عناصر و آلیاژهای کاربردی

از جمله مواردی هستند که باید به آن ها توجه ویژه ای شود.

استاندارد و نام گذاری گرید های متنوع تیرآهن

فلز تیرآهن ازجمله مهم ترین و اساسی ترین اجزای یک اسکلت بندی در ساختمان ها و پروژه های صنعتی به شمار می آید که برای به کارگیری و استفاده از این مقاطع فولادی قبل از هرچیزی باید با توجه به نوع سازه و کاربرد قیمت تیرآهن در تهران  به استاندارد ، نوع ،وزن ، ضخامت تیراهن توجه گردد.

تیرآهن

تیراهن از 2 بخش جان تیرآهن و بال تیرآهن تشکیل شده است که قسمت میانی و مقطی تییرآهن که دو بال بالا و پایین به آن وصل هستند را جان تیرآهن و دو بال اول و آخر متصل به جان تیرآهن را بال های تیرآهن می گویند که در تیراهن های معمولی اندازه آن ها با یک دیگر یکسان است و دربرخی گرید های اندازه ها متفاوت است . در بازار آهن و فولاد تیرآهن های گریدهای 8 الی 60 موجود می باشد و تیراهن های استاندارد در 3 گرید :

 1. IPE

 

 1. INP

 

 1. IPB

 

تقسیم بندی می گردد.

 

استاندارد های (IPE) که استاندارد نوع اول است و براساس استاندارد های تولیدی محصولات فولادی ایران و اروپا ساخته شده است به آن تیراهن معمولی  هم می گویند . که اندازه بال ها ان در سرتاسر تیراهن با یک دیگر برابر است. و شکل ظاهر این محصول شبیه به کلمه انگلیسی I  لاتین است و در کشور ایران از محبوبیت بالایی در میان طراحان و معماران سازه برخوردار است و کارخانه جات داخلی زیادی از این محصول تولید می کنند.قیمت تیرآهن سبک در تهران

استاندارد (INP) این استاندارد هم مطابق استاندارد قبلی می باشد شکل ظاهری ان مطابق استاندارد قبلی مشابه کلمه انگلیسی (I) است و از استاندارد چین و روسیه تبعیت می کند و به طور کلی این سبک تیراهن ها  از تولیدات کارخانه های خارجی هستند و وارداتی است .

در بازار داخلی ایران چه کارخانه جاتی تیراهن وارد بازار می کنند

کارخانه جاتی از جمله :

 1. کارخانه ذوب اهن اصفهان
 2. کارخانه فایکو
 3. کارخانه ارین
 4. کرمانشاه
 5. ناب تبریز
 6. ماهان

و.. از جمله کارخانه جات ایرانی هستند که در داخل کشور در زمینه توزیع محصولات فولادی فعالیت می کنند. نکته تیرآهن های وارداتی در ایران بیشتر از برند روس و ترک هستند.با توجه نمود که هر بند تیراهن با توجه به نوع و خصوصیاتش از جمله وزن ، ضخامت و… قیمت متفاوتی دارد که قبل از خرید باید ا کارشناس مربوطه بنگاه برای خرید نهایی مشاوره شوید هرکارخانه داخلی در ایران محصولاتش را به گونه ای تولید می کند با وزن مشخص ، ابعاد مشخص، ابعاد قابل سفارش برای مشتری ،حک شدن نام کارخانه برروی تیراهن و….که نشانه تنوع بالا محصولات خود در بازار باشد و این امر موجب افزایش خرید از این برند در کارخانه شود .قیمت تیرآهن سبک در تهران

وزن تیرآهن را چگونه محاسبه کنیم

ازجمله ساده ترین راه برای محاسبه وزن هر شاخه تیراهن استفاده کردن از جداول اشتال است که براساس اطلاعات تیراهن  وبا توجه به وزن و متر تیراهن محاسبه می گردد. همچنین با در نظر گرفتن تنوع تیراهن و شکل هندسی پیچیده برخی از تیراهن ها محاسبه وزن تیراهن از طریق رابطه ای هندسی و ریاضی نیز امری امکان پذیر است اما به طور مرسوم از جداول اشتال برای این کار استفاده می شود .

قیمت تیرآهن در بازار

برای اطلاع از قیمت های تیراهن در ابتدا باید مشخصات کامل وزن و ابعاد و مشخصات تیراهنی که می خواهیم خریداری کنیم را اندازه بگیریم همچنین از این رو که قیمت تیراهن به دلیل این که یک کالای جهانی به حساب می آید به صورت روزانه تغییر می کند به همین منظور قبل از خرید تیراهن و هر گونه محصول فولادی دیگر می بایست از بنگاه خرید و فرووش تیراهن به صورت مستقیم ولحظه ای قیمت تیراهن را استعلام بگیریم.

خرید تیرآهن آهن رسان

خرید و فروش تیرآهن در بازار فولاد به صورت شاخه ای صورت می پذیرد و امکان بسته بندی این سبک از محصولات وجود ندارد به ططور معمول شاخه های تیراهن عموما 12 متری می باشد البته بسته به سایز که دارد و وزن هر تیراهن از 70 تا 1500 کیلو گرم بسته به نوع تیراهن متغیر است .

نکات طلایی  برای خرید یک تیرآهن خوب از بازار

۱- تیراهن های موجود در بازار چه سایزهایی دارند ؟

کارخانه ذوب آهن اصفهان تیرآهن را در سایزهای ۱۲ الی ۳۰  به طور کامل تولید می‌کند.  وکارخانه‌های فعال و معتبر دیگر در کشور، تیرآهن را در سایزهای ۱۲ تا ۲۴ تولید می‌کنند.

انواع دیگر سایزها مانند : سایزهای پایین  ۸، ۱۰ و ۱۲ و نیز سایزهای بالای ۳۰ کالاهای وارداتی هستند و عمده کالاهای موجود در بازار کالاهای ترک، روس و کره ای  می باشند .

 

۲ چرا تیراهن کارخانه ذوب اهن اصفهان با سیار کارخانه ها متفاوت است ؟

زیرا در تولید تیرآهن برند کارخانه ذوب آهن اصفهان با دقت بالایی از جداول اشتال تبعیت می‌کنند و از نظر وزنی نیز از تیرآهن‌های متفرقه سنگین‌تر  هستند و این امری مهم است در ساختار تیراهن

 

۳خرید تیرآهن از بنگا ها و کارخانه جات چه تفاوت هایی بایک دیگر دارند

 

خرید کالا از بنگاه ها دارای هزینه های بنگاه ای است  یعنی مبلغی به حدود ۴۰ الی ۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم می‌شود محصول فولادی به آن اضافه می شود و همچنین بارگیری از بنگاه ها به صورت یک روزه صورت می پذیرد و سریع به دست مشتری می رسد اما برای خرید از کارخانه باید 2 الی 7 روز کاری زمان گذاشته شود تا محصول به دست مشتری برسد و اخرین نکته این است که در صورت خرید از بنگاه مشتری در مورد نحوه بارگیری و زمان ارسال تصمیم گیری می کند در حالی که در صورت خرید از کارخانه زمان و نحوه ارسال به عهده کارخانه می باشد.قیمت تیرآهن سبک در تهران

قیمت تیر آهنی 

قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir  قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز قیمت تیرآهن 14 اهواز قیمت تیرآهن ۱۶ قیمت تیرآهن اهواز قیمت تیرآهن 14 دست دومقیمت تیرآهن ۱۶ فایکو قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز قیمت پروفیل آهن پرایس قیمت روز تیرآهن اصفهان قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت قوطی آهن قیمت تیرآهن بال پهن قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه آهن آنلاین قیمت روز آهن سایت آهن مکان قیمت آهن کیلویی قیمت پروفیل قیمت قوطی آهن در کانال قیمت گذاری آهن رسان قیمت روز آهن 14 اصفهان قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه  قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز آهن آنلاین قیمت آهن کیلویی قیمت تیرآهن ۱۶ فایکو قیمت قوطی آهن قیمت آهن اصفهان امروز قیمت تیر آهن 16 در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است .

۴ آیا تیراهن 6 متری مفید است ؟

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

در بازار فولاد تیرآهن‌های متنوعی موجود می باشد که در طول و عرض مختلف هستند اما استاندارد و مرسوم ان تیراهن 12 متری است که به خواست مشتری این محصول در طول 6 متر نیز برش داده می شود و هزینه برش از مشتری گرفته می شود.