قیمت میلگرد ساده در مشهد

میلگرد چیست؟ این محصول از چه فلزاتی ساخته می شود و چه خصوصیات مهمی دارد. کاربردهای اصلی آن کدامند و چه صنایعی بیشتر از آن استفاده می کنند. در این نوشته می خواهیم در مورد پاسخ این سوالات صحبت کرده و به عوامل مهم و تاثیر گذار در قیمت میلگرد ساده در مشهد بپردازیم.قیمت میلگرد ساده در مشهد

قیمت میلگرد ساده در مشهد

میلگرد یک مقطع فولادی به صورت میله است. یعنی سطح مقطع آن دایره ای شکل است. یک استوانه توپر در اندزه های مختلف و با استانداردهای گوناگون که ممکن است از آهن، فولاد و سایر فلزات ساخته شده باشد. قیمت میلگرد در مشهد  را هم به صورت کلاف و هم به صورت شاخه در بازار می توان پیدا کرد. این محصول ممکن است دارای سطحی صاف و نرم و یا سخت و آجدار باشد. کارخانه های مختلفی هم آن را تولیدو عرضه می کنند. با این تفاسیر به طور دقیق تر آن را بررسی می کنیم.

انواع میلگرد کدام است

در یک دسته بندی کلی دو نوع میلگرد وجود دارد. میلگرد یا ساده است و یا آجدار. اما اگر دقیق تر نگاه کنیم می بینیم که میلگرد آجدار نیز بر اساس نوع آج و شکل آن و همچنین بر اساس خصوصیات فنی و مکانیکی که دارد، چند مدل دارد.

این محصولات بر اساس میزان مقاومت کششی، میزان ازدیاد طول، میزان استحکام و .. با هم تفاوت دارند. یکی از پرکاربردترین آن ها میلگرد آجدار نوع A2 و A3 است. هرچه سختی میلگرد زیاد باشد جوشکاری آن سخت تر می شود مثلا میلگرد نرم مورد مناسبی برای عملیات جوشکاری و ماشین کاری است اما میلگرد آجدار نوع A3 اصلا مناسب برای جوشکاری نیست.

میزان انعطاف پذیری آن ها نیز در عملیاتی مثل خمکاری و برشکاری و .. اهمیت پیدا می کند و بر این اساس کاربردهای متنوعی برای هر یک می توان در نظر داشت.قیمت میلگرد ساده در مشهد

اما می توان مدل ها و انواع دیگری از میلگرد را نیز معرفی کرد که بر اساس جنس تفکیک شده اند:

هر یک از این موارد دارای ترکیب شیمیایی متفاوتی نسبت به دیگری هستند و خصوصیات فنی و مکانیکی متفاوتی نیز دارند. رفتار هر یک در برابر عوامل و شرایط محیطی می تواند تفاوت داشته باشد.

میلگرد از نظر سایز و اندازه ساخت نیز چند نوع دارد. میلگردهایی که قطر آن ها کمتر از 15 میلی متر است و میلگرد هایی که قطر بزرگ تری از 15 میلی متر دارند. معمولا میلگردهای کوچک تر را به صورت کلاف و میل گردهای بزرگ را به صورت شاخه تولید و عرضه می کنند. برخی از انواع آن هم وجود دارد که هم به صورت شاخه و هم کلاف ارائه می شود.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

قیمت میلگرد ساده آهن رسان در بازار

برای خرید و فروش این محصول باید وزن آن را محاسبه کنند. وزن محصول بر اساتس فرمول های مشخصی محاسبه می گردد. چگالی فلزات و آلیاژهای مختلف فلزی نیز با هم تفاوت هایی دارد. از طرفی استاندارد ساخت نیز بر وزن میلگرد در نتیجه بر قیمت آن تاثیر دارد. در کارخانه های مختلف از استانداردهای گوناگون برای تولید استفاده می شود. بر ساس ان استانداردها، وزن محصول مشخص است که برای راحتی آن را در جداولی به نام اشتال یا جداول وزنی قرار داده اند.قیمت میلگرد ساده در مشهد

قیمت میلگرد به عوامل و فاکتورهایی بستگی دارد که ممکن است به محصولات دیگر نیز مرتبط باشند. مثلا افزیش کاهش قیمت دلار تقریبا بر همه چیز تاثیر دارد، نوسان قیمت نفتو یا حامل های انرژی، قیمت مواد اولیه، شمش، فولاد، آهن اسفنجی، سنگ آهن، میزان عرضه و تقاضا در بازار، شرایط جوی و فصلی، مناسبت ها و شرایط مهم سیاسی و … همه بر قیمت ها تاثیرگذار هستند.

اما عوامل دیگری نیز هستند که ممکن است تعیین کننده قمیت میلگرد باشند. مثلا ارزش برند و شهر کارخانه سازنده. همه می دانیم که ذوب آهن اصفهان شهر و قدمت بالایی دارد، محصولات بسیار با کیفیت و استانداردی تولید می کند. معمولا قیمت محصولات این کارخانه نیز بالاتر است. هرچند ممکن است برخی محصولات کارخانه های دیگر از نظر کیفیت و تطابق با استانداردها دست کمی از ذوب آهن نداشته باشند.

کارخانه های میلگرد در کشور

در ایران کارخانه هایی مثل ذوب آهن اصفهان، میانه آذربایجان، شاهین بناب، شاهرود، نیشابور، ظفر بناب، ابره، میانکوه، درپاد تبریز، یزرد، سمنان و … تولیدکننده میلگرد ساده و آجدار در انواع سایزها و استانداردها هستند.

معمولا میلگرد 10 تا 32 میل رایج تر و پرکاربردتر است و در بازار بیشتر دیده می شوند. برخی کارخانجات فولاد با توجه به تجهیزات و نیروی کاری که دارند، محصولات خاص تر را تولید می کنند که دیگر کارخان ها تولید نمی کنند. مثلا مجتمع فولاد خراسان که محصولات آن به میلگرد نیشابور معرف هستند، در سایزهای بالا تولید می شوند در صورتی که تولیدکنندگان دیگر سایزهای کمتر از آن را عرضه می کنند.

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد سایز 8 قیمت میلگرد در کانال قیمت گذاری آهن رسان در مشهد وزن میلگرد ۸ ساده قیمت میلگرد ساده یزد قیمت میلگرد 6 قیمت میلگرد نیشابور در مشهد قیمت میلگرد دیروز و امروز میلگرد مشهد قیمت میلگرد نسبت به روزهای گذشته قیمت پروفیل آهن پرایس قیمت میلگرد سایز 8 قیمت میلگرد امروز قیمت میلگرد ۱۶ قیمت میلگرد 8 ساده در مشهد قیمت میلگرد بناب قیمت میلگرد نیشابور در مشهد قیمت میلگرد 8 ساده در مشهد قیمت میلگرد در مشهد در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت میلگرد سایز 8 قیمت میلگرد امروز قیمت میلگرد ساده اصفهان قیمت میلگرد ساده مشهد قیمت میلگرد 6 ساده مشهد فولاد قیمت میلگرد نیشابور در مشهد دنیای آهن مشهد قیمت میلگرد سایز 8 قیمت میلگرد دیروز و امروز قیمت آهن فایکو در مشهد قیمت میلگرد ساده اصفهان  قیمت ورق مشهد قیمت میلگرد اصفهان امروز قیمت میلگرد سایز 8 لیست آهن فروش اصفهان آهن آلات هاشمی اصفهان قیمت میلگرد در آبان ۹۸ قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد قیمت آهن اصفهان امروز اصفهان آهن در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

کاربرد میلگرد در صنایع

از میلگرد فولادی استفاده زیادی در صنایع می شود. به خصوص در ساخت و سازها از این محصول در فونداسیون، پی سازی، استحکام بخشی به بتن، دیوراو سقف، زیبا سازی و نما استفاده می شود. در سقف سازه ها و ساختمان ها از اشکال متنوع میلگرد استفاده می شود. این محصول را در باغ و باغچه در اشکال متنوع می سازند. از آن در ساخت برخی لوازم و ابزارها استفاده می کنند و لوازم جانبی زیادی برای خمکاری، برشکاری و جوشکاری انواع میلگرد نیز در بازار پیدا می شود.قیمت میلگرد ساده در مشهد