لوله های ساخت وساز

در هر ساختمان سیستم های لوله کشی استفاده از وسایل فلزی برای اهداف اصلی زیر طراحی شده اند.لوله های ساخت وساز

انواع اصلی لوله هایی که برای ارائه اهداف فوق در بازار موجود است به شرح زیر است.

1. لوله های آهن آهنی

لوله ها و اتصالات چدن در درجه اول برای طراحی سیستم های دفع آب و خاک باران استفاده می شود. این لوله ها توسط فرایند ریخته گری شن و یا چرخش ساخته می شوند.لوله های ساخت وسازقیمت نبشی آریان فولاد در تهران لوله های ریخته گری شن و ماسه با ریختن چدن مذاب در قالب های ماسه ای نصب شده به صورت عمودی ساخته می شوند. آنها در طول 1.5 ، 1.8 و 2 متر و ضخامت 5 و 6 میلی متر موجود هستند.لوله های چرخانده شده با ریختن چدن خاکستری مذاب در قالب قالب آب خنک چرخشی ساخته می شوند و لوله ای بدون درز به طول 3 متر با ضخامت کمتر از لوله های ماسه ای تولید می کنند.

لوله های ساخت وساز

2. لوله های پلاستیکی یا پی وی سی آهن رسان

لوله های پی وی سی پلاستیکی که با افزودن لاستیک پلاستیک می شوند. مقاومت و دمای کار کمتری نسبت به لوله های UPVC دارد.لوله های PVC کلروزه شده (CPVC) که می توانند در دمای بالاتر تا 1200 مقاومت کنند (برای حمل آب گرم استفاده می شود)برای لوله های مورد استفاده در سیستم های تخلیه فاضلاب خاک و ضخامت ، ضخامت دیواره بیشتر از اندازه مورد استفاده برای زهکشی سقف خواهد بود.لوله های ساخت وسازاز لوله های پی وی سی صلب برای توزیع آب با دمای کمتر از 450 درجه سانتیگراد استفاده می شود.در دمای بالاتر ، مقاومت لوله ها کاهش می یابد. فولاد ، ماده برتر ساخت و ساز در فیلیپین به طور مشابه اشعه ماورا بنفش از نور خورشید و همچنین تغییرات مکرر دما باعث کاهش عمر لوله های PVC می شود.این لوله ها قیمت بالاتری نسبت به لوله های AC دارند اما ارزان تر از لوله های GI هستند.

3. لوله های فولادی گالوانیزه (GI)

لوله های GI از لوله های فولادی ساخته می شوند. فرآیند گالوانیزه یک پوشش نازک از روی را رسوب می دهد که از آن در برابر خوردگی محافظت می کند. سایز میلگرد میانه بسته به ضخامت فلز در درجه های سبک ، متوسط ​​و سنگین موجود هستند. برای لوله های 15 میلی متری GI ، ضخامت ها به ترتیب 2.0 ، 2.65 و 3.25 برای گریدهای سبک ، متوسط ​​و سنگین هستند. به طور کلی از لوله های درجه متوسط ​​برای لوله کشی داخلی در ساختمان استفاده می شود.

  1. این لوله ها در صورت حمل آب شور یا پنهان شدن در بتن آهک و آجرکاری یا دفن شدن در زیر زمین ، به راحتی خورده می شوند.
  2. این لوله ها قیمت بالاتری نسبت به لوله های پی وی سی دارند.لوله های ساخت وساز

4. لوله های سنگی

این لوله ها به صورت قطر داخلی 10 میلی متر تا 600 میلی متر با ضخامت متغیر از 12 میلی متر تا 43 میلی متر در دسترس هستند.یک لوله سنگی خوب باید هنگام وضوح زدن با چکش سبک لحنی واضح داشته باشد.از این لوله ها به عنوان لوله های زهکشی زیرزمینی در ساختمانهای ساختمانی با هزینه کم بسیار استفاده می شود. معمولاً این لوله ها بر روی یک بستر یکنواخت بتن گذاشته می شوند و همانطور که برای تخمگذار در انواع مختلف خاک مشخص شده است ، بیشتر تحت درمان قرار می گیرند. با این وجود تخمگذار این لوله ها به کارگران باتجربه و سرپرست خوب نیاز دارد. بنابراین لوله های PVC در بسیاری از نقاط به این لوله ها ترجیح داده می شوند.لوله های ساخت وساز

5. لوله های ASBESTOS CEMENT (AC)

این لوله ها برای تخلیه آب باران از سقف ها ، خاک و مواد زائد و همچنین برای تهویه هوا استفاده می شود. آنها در دو پروفیل قرار می گیرند – یکی دارای مهره در اطراف سوکت (WB) و دیگری بدون مهره در اطراف سوکت (WOB). 6 دلیل استفاده از فولاد در ساخت و ساز نوع دوم بیشتر از نوع قبلی شایع است.طول لوله ها 3 متر است.عیب اصلی این لوله ها سنگین بودن آنهاست و به راحتی شکسته می شوند.لوله های ساخت وسازاین لوله ها ارزان تر از لوله های PVC هستند.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

مزایا و معایب لوله های گالوانیزه

در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir انواع لوله و اتصالات در تاسیسات معایب لوله های فلزی تحقیق در مورد لوله کشی ساختمان مقایسه لوله های پنج لایه لیست وسایل لوله کشی جدیدترین نوع لوله کشی ساختمان تحقیق در مورد لوله و اتصالات محاسبه آنلاین وزن قوطی قیمت پروفیل آهن آنلاین قیمت آهن کیلویی اصفهان آهن قیمت قوطی آهن قیمت لوله داربست 17 کیلویی نمودار قیمت آهن آهن پخش قیمت پروفیل آهن پرایس قیمت آهن آهن آنلاین کانال قیمت پروفیل قیمت قوطی آهن نمودار قیمت آهن قیمت آهن کیلویی قیمت آهن اهواز قیمت آهن اصفهان قیمت آهن فایکو قیمت آهن اهواز قیمت آهن ۱۴ اصفهان قیمت قوطی آهن قیمت آهن کیلویی آهن آنلاین نمودار قیمت آهن در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

6. لوله های بتونی آهن رسان

لوله های تقویت نشده با قطر کوچک و همچنین لوله های بتونی تقویت شده و پیش تنیده با قطر زیاد برای تأمین آب و سایر مصارف در دسترس هستند.لوله های ساخت وسازلوله های کوچک بتن آرمه برای تخلیه آب باران بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.لوله های با قطر بزرگ معمولاً برای کارهای عمده تأمین آب استفاده می شوند.لوله های ساخت وساز