مشخصات چدن و کاربرد آن

مشخصات چدن در این مجموعه از دستورالعمل ها اطلاعات عمومی در مورد خصوصیات و کاربردهای معمول چدن را فراهم می کند ورق آجدار ۵ میل فولاد مبارکه ۱۵۰۰*۶۰۰۰ و مشکلات معمول مرتبط با مواد را مشخص می کند. همچنین نگاه کنید به: “چک لیست برای بررسی خرابی های چدن است.مشخصات چدن و کاربرد آن

چدن چیست؟

چدن یکی از قدیمی ترین فلزات آهنی است که در ساخت و ساز و تزئینات بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد. در درجه اول از آهن (Fe) ، کربن (C) و سیلیکون (Si) تشکیل شده است ، اما ممکن است حاوی آثاری از گوگرد (S) ، منگنز (Mn) و فسفر (P) نیز باشد. مقدار کربن آن نسبتاً زیاد 2٪ تا 5٪ است. این ماده سخت ، شکننده ، غیر قابل انعطاف است (یعنی نمی تواند خم شود ، کشیده شود یا به صورت چکش در بیاید) و نسبت به فولاد ذوب تر است.قیمت تیرآهن سبک در تهرانساختار آن کریستالی است و تحت بار کششی بیش از حد و با کمی تحریف قبلی ، شکستگی می یابد. چدن از نظر فشرده سازی بسیار خوب است. ترکیب چدن و ​​روش ساخت در تعیین خصوصیات آن بسیار مهم است.

مشخصات چدن و کاربرد آن

رایج ترین شکل سنتی چدن خاکستری است. چدن معمولی یا خاکستری به راحتی ریخته می شود اما نمی توان آن را جعلی یا مکانیکی کار کرد ، چه گرم و چه سرد.در چدن خاکستری ، محتوای کربن به صورت پوسته های توزیع شده در سراسر فلز است. فاکتورهای تعیین کننده قیمت میلگرد در چدن سفید ، میزان کربن از نظر شیمیایی به عنوان کاربید آهن ترکیب می شود. چدن سفید از مقاومت کششی و انعطاف پذیری بالاتری برخوردار است. همچنین به عنوان آهن “شکل پذیر” یا “گرافیت کره ای” شناخته می شود.مشخصات چدن و کاربرد آن

 کاربرد چدن در کجاست؟

چدن هنوز با همان روال تولید شده در تاریخ تولید می شود. سنگ آهن در کوره بلند با کک و سنگ آهک گرم می شود. این فرآیند سنگ معدنی را “اکسید می کند” و باعث تولید ناخالصی ها ، تولید آهن مذاب می شود. آهن مذاب را در قالب هایی به شکل دلخواه ریخته و اجازه می دهد تا خنک و متبلور شود.قیمت نبشی و انواع آنبه محض ساخت ، چدن یک فیلم یا مقیاس محافظ بر روی سطح ایجاد می کند قیمت میلگرد ساده در مشهد که باعث می شود در ابتدا مقاومت بیشتری نسبت به خوردگی نسبت به آهن فرفورژه یا فولاد ملایم داشته باشد. اتمام ممکن است شامل پوشش های قیری ، واکس ، رنگ ، گالوانیزه و آبکاری باشد. علاوه بر این ، انواع روش های درمانی وجود دارد که می تواند زنگ زدگی و خوردگی ناشی از عوامل محیطی را کاهش دهد. آشنایی با اهن درمان های نگهدارنده کارخانه به طور معمول پوشش های سدی است که برای جلوگیری از اکسید شدن (زنگ زدگی) ریخته گری در حضور رطوبت و اکسیژن در هوا انجام می شود.مشخصات چدن و کاربرد آن

موارد استفاده از چدن

چدن در طیف گسترده ای از کاربردهای ساختاری و تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد ، قیمت ورق سیاه- Hot Rolled Sheet- زیرا نسبتاً ارزان ، با دوام است و به راحتی به انواع مختلف ریخته می شود. بیشتر موارد معمول شامل موارد زیر است:

ویژگی های تزئینی چدن

ماده اولیه چدن در همه این کاربردها ممکن است یکسان یا بسیار مشابه به نظر برسد. با این حال ، اندازه م compositionلفه ، ترکیب ، کاربرد ، شرایط ، ارتباط با مواد مجاور ، قرار گرفتن در معرض و سایر عوامل ممکن است حکم کند. قیمت ورق پلی کربنات  که از درمانهای مختلف برای اصلاح مشکلات مشابه استفاده شود. هر ماده مورد بحث باید به عنوان بخشی از یک سیستم بزرگتر ارزیابی شود و برنامه های درمانی باید با در نظر گرفتن همه عوامل مرتبط انجام شود.

مشکلات استفاده از چدن

چدن در صورت استفاده مناسب و محافظت در برابر مواجهه نامطلوب ، بسیار مقاوم و بادوام است. در فشرده سازی بسیار قوی تر از کشش است ، بنابراین معمولاً در ستون ها دیده می شود ، اما در تیرهای سازه ای دیده نمی شود. قیمت ورق پلی کربنات اگرچه در معرض رطوبت بسیار حساس به خوردگی (زنگ زدگی) است و چندین مشکل معمول داردپروفیل های فلزی ویژه  که معمولاً با بازرسی بصری قابل شناسایی است. در بخش های زیر رایج ترین مشکلاتی که با چدن روبرو می شود را شناسایی و بحث می کند. برای راهنمایی کلی در مورد بازرسی از خرابی های چدن ، به 05010-01-G مراجعه کنید. بررسی قیمت ورق st52فرایند زوال یا خوردگی معمول برای چدن یک فرآیند اکسیداسیون (یا زنگ زدگی) یک مرحله ای است که از قرار گرفتن در معرض هوا و رطوبت آغاز می شود و تا زمانی که فلز از بین نرود ، ادامه خواهد یافت (مگر اینکه قطع شود). این روند در بخش زیر شرح داده شده است.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

زنگ زدگی

زنگ زدگی یا اکسیداسیون ، متداول ترین و قابل تشخیص ترین حالت خرابی چدن است. هنگامی که رطوبت بیش از 65٪ باشد ، چدن بسیار مستعد زنگ زدگی است. آهن (Fe) در حضور بخار آب (H2O) با اکسیژن (O) ترکیب می شود. تأثیر فرم ساختمان بر بار انرژی ساختمانهای مسکونی و به زنگ زدگی تبدیل می شود (Fe2O3). این فرآیند بسته به ترکیب مواد ، تیمارهای محافظتی اعمال شده و شدت آن می تواند با نرخ های قابل توجهی متفاوت انجام شود.