همه چیز در مورد ورق فلز

همه چیز در مورد ورق فلز – مواد ، اندازه های استاندارد و فرایندهای شکل گیری

ورق فلز پایه و اساس تمام مهندسی های امروز است. ما می توانیم آن را در همه جا مشاهده کنیم – از ماشین و ماشین آلات گرفته تا نمای خانه و مبلمان. همه چیز در مورد ورق فلز – مواد ، اندازه های استاندارد و فرایندهای شکل گیری برای استفاده از ورق فلز به میزان کامل ، مهندسان ابتدا باید یک یا دو مورد را در مورد آن بدانند. این شامل اندازه گیری های استاندارد ، مواد ، تفاوت در ساخت و روش های شکل گیری ممکن است.

همه چیز در مورد ورق فلز

من ورق فلز چیست؟

ورق فلز چیست؟

فلز ورق یکی از اشکال است و فرمهایی که فلز قابل خریداری در آن است. فلز ورق فلزی است که ضخامت آن بین 0.5 … 6 میلی متر است.تفاوت فولاد کربن و فولاد خفیفواحد اندازه گیری دیگری وجود دارد که برای طبقه بندی فلزات بر اساس ضخامت استفاده می شود. همه چیز در مورد ورق فلز – مواد ، اندازه های استاندارد و فرایندهای شکل گیری

میلی متر ، میلز و سنج

فویل ، ورق و صفحه تقریباً یکسان هستند معرفی بتن مسلح با انواع الیاف  و تنها تفاوت آنها در ضخامت است. ضخامت از 3 طریق – میلی متر ، میل و اندازه گیری اندازه گیری می شود. در حالی که میلی متر یک واحد کاملاً ساده است ، میل ها و اندازه گیری ها فقط در مهندسی و ساخت معمول هستند.نبشی ۴*۶۰*۶۰ ناب تبریز یک میلیون برابر با هزارم اینچ است. از آنجا که انگلیسی ها غالباً از “mils” به عنوان جمع برای میلی متر استفاده می کنند ، می تواند کمی گیج کننده باشد اما تفاوت مهم است.

سنج  دیگر اندازه گیری ضخامت ورق فلز است. اگرچه استانداردهای رسمی استفاده از گیج را دلسرد می کند ، اما همه موارد نادر نیستند. گیج نشان دهنده ضخامت یک فلز نسبت خرید آنلاین فولاد به وزن آن در هر فوت مربع است. عدد سنج بالاتر به معنای ضخامت کمتر است. همه چیز در مورد ورق فلز – مواد ، اندازه های استاندارد و فرایندهای شکل گیری قوی ترین فلزات چیساز آنجا که مربوط به وزن یک فلز است ، ضخامت واقعی (میلی متر) برای همان اندازه گیری ، برای فلزات مختلف متفاوت است (به عنوان مثال فولاد 12 میلی متر در مقابل آلومینیوم 12 میلی متر است.

فویل ، ورق و صفحه

با گذر از سیستم های اندازه گیری اولیه ، اکنون می توانیم دسته بندی فویل ها ، ورق ها و صفحه ها را بررسی کنیم. برای این منظور ، می خواهیم به عنوان واحد اندازه گیری با میلی متر بچسبیم.

فویل فلزی

فویل فلزی به ویژه در آلومینیوم معمولاً معمولاً به عنوان ورقه ورقه ای (tinfoil) شناخته می شود. ضخامت فویل معمولاً تا 0.2 میلی متر است. همه چیز در مورد ورق فلز – مواد ، اندازه های استاندارد و فرایندهای شکل گیریقیمت ورق سیاه- Hot Rolled Sheet-ورق فلزی جدول بعدی است. ضخامت ورق فلز از 0.5 میلی متر شروع می شود و تا 6 میلی متر می رسد. هر چیزی بالاتر از آن یک صفحه فلزی است.

ورق نازک

به راحتی شکل می گیرد ، در حالیقوی ترین فلزات چیست  که استحکام بالایی نیز دارد. با قیمت نسبتاً ارزان ، برای اکثر اهداف مهندسی بسیار مناسب است. به همین دلیل است که آن را در همه جای اطراف خود می بینیم.  مواد ، اندازه های استاندارد و فرایندهای شکل گیری در پایان مقاله ، قیمت میلگرد ساده در مشهد ما در مورد روش های مختلف شکل گیری استفاده شده با ورق فلز بحث خواهیم کرد.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 مواد مشترک

تقریباً تمام فلزات معمولی مهندسی نیز به صورت ورق استفاده می شوند. قیمت تیرآهن سبک در تهران برخی از آنها از فولاد کربن ، فولاد ضد زنگ ، مس و آلومینیوم هستند. انتخاب مناسب برای شما به کاربرد و الزامات محصول شما بستگی دارد. میلگرد ksc چیستصفحات فلزی دارای خصوصیات مکانیکی قیمت روز میلگرد مشابه فلز پایه هستند. بنابراین ، ورقهای فولادی از مقاومت کششی و دوام بالایی مناسب برای استفاده در سازه ها و ماشین آلات برخوردار هستند.