اتصالات در بناهای فولادی

اتصالات در بنا های فولادی

به معرفی گونه های اتصالات در بناهای فولادی می پردازیم. اتصالات در بنا ها , اعضا و بخش های گوناگون بنا ( از جمله تیرآهن و ستون ) را به نیز متصل کرده و نیروها را در میان این اعضا منتقل می نماید . قیمت تیرآهن سبک در تهران یک اتصال نیز شبیه با بقیه بخش های بنا در هنگام انتقال نیرو از خویش تغییر ‌و تحول صورت نشان می‌دهد . اتصالات را می شود به انواع متمایز گونه بندی کرد . از لحاظ مصالح تشکیل دهنده و اعضا متصل شونده می توان اتصالات در بنا های ساختمانی معمولی را به گونه های فولادی , بتنی و مختلط نوع بندی کرد .قیمت میلگرد ساده در مشهدهمینطور می توان اتصالات را از حیث مرتبه گیرداری به اتصالات گیردار , نصفه گیردار و معمولی مدل بندی کرد که اما موقعیت گیردار و معمولی به صورت ایده آل در لحاظ گرفته می شود و در حقیقت نسبتاً تمام اتصالات در نوع اتصالات نصفه گیردار می باشند.اتصالات در بناهای فولادی

اتصالات در بناهای فولادی

 

در هر مورد از نوع های جانور جزئییات اتصال فولادی متنوعی موجود هست که با دقت به مکانیزم انتقال نیرو و گونه کاربرد و انگیزه از استعمال آن مدل بندی می شود .

معرفی بنا های مختلط

در ده سال اخیر به کارگیری از سیستم بنا های مختلط به دلیل کاهش بعضی از ضعف های جانور و به کار گیری از مزایای یگانه این مدل از بنا ها ارتقا یافته است . قیمت تیرآهن هاش در مشهد سیستم های بنا ای مختلط را هم می شود به صورت های گوناگون مدل بندی نمود.

بنا مختلط با تیرآهن و ستون بتنی

یکی دیگر از اتصالات در تیرآهن و ستون است.  دراین گونه بنا ها تیرآهن با به کار گیری از جزئیات مختص به ستون های بتن آرمه متصل می گردند . این گونه از بنا ها دارنده مزایای متعددی میباشندنبشی ۸*۱۰۰*۱۰۰ ناب تبریز   که پیرو این بخش به آن‌ها اشاره خواهد شد . قیمت ورق پلی کربنات به دلیل ابهامات دوچندان در موضوع اخلاق بنا های مختلط تیرآهن و ستون بتنی , اکثری از دین طومار ها در خصوص این بنا ها بی سروصدا کرده اند .اتصالات در بناهای فولادی

بنا مختلط با تیرآهن و بنا بتنی

در‌این دسته بنا ها به طور معمول از مقاطع مرکب از بتن و فولاد استعمال می شود و در اکثر وقت ها مورد ها با فرض همت یکدست هر دو مصالح چک و پباده سازی انجام میگیرد . دو جور بزرگ از این بنا ها , بنا های بتن دارای سلاح و بنا های مرکب با ستون فولادی پوچ مالامال شده با بتن است.  هر یک از انواع اتصالات در مشخصات و ویژگی های خاص خود را دارند.

بناهای بتن 

اسلحه که دارای پیشینه بیشتری است و مدتهاست که مورد به کارگیری قرار میگیرد . در‌این بنا ها برای بهبود عملکرد یک پارچه از میلگردهای آجدار به کارگیری می شود. پروفیل های فولادی معماری  که پیوستگی در میان بتن و فولاد را ارتقاء می‌دهد. از دیگر اتصالات در بنا های فولادی استعمال بنا های مرکب با ستون فولادی پوک مالامال شده با بتن در یک‌سری ده سال اخیر برای بنا های بلند مورد دقت قرار گرفته است . درین بنا ها در پی به کارگیری از مزایای بناهای فولادی و بتن دارای اسلحه هستند .اتصالات در بناهای فولادیآلیاژها و فن‌آوری‌های ساخت فلزاز مزایای به کارگیری از بنا های با ستون فولادی پوچ مالامال شده با بتن می شود به وزن سبک , صورت پذیری فریم های فولادی و رنج ستون های مختلط بتنی و فولادی برای در دست گرفتن اهمیت میلگرد در تقویت بتن تغییر و تحول مکان های جانبی نسبی , اشاره نمود . درین بنا ها ستون های فولادی پوچ قالب حتمی را برای بتن ریزی مهیا کرده و هسته بتنی ستون را محصور می نماید .

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

چندین گونه اعضای مختلط بتنی فولادی

بنا مختلط در طول دارنده یکسری طبقه بتنی بتن معماری چیست  و یک‌سری طبقه فولادی طراحی و ساخت با فولاد ضد زنگ این بنا ها بیشتر در بنا های دارنده طبقات تحت تراز زمین و به خصوص در ساختمان هایی که ستون های آن می بایست بتواند فشار جانبی خاک اطراف را تحمل نماید , مورد به کارگیری قرار می‌گیرد . آشنایی با قیمت انواع ورق به جهت این‌که رنج این بنا برفراز سطح ستون های بتنی کاهش چشمگیری داراست می بایست بدین حوزه‌ اتصالات در بنا های فولادی را توضیح داد.