قیمت پروفیل

به دلیل رشد جمعیت، همه ساله نیاز به مسکن رو به افزایش است. محصولات مختلفی برای طراحی و ساخت یک منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد که پروفیل‌ها یکی از دسته محصولات پر استفاده در صنعت ساختمان است. از این ماده استفاده‌های گوناگونی می‌شود و تنها مکان مورد استفاده از آن در ساختمان سازی نیست. در این مطلب از وب سایت قصد داریم به ویژگی‌ها و انواع این محصول بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

واژه پروفیل اشاره به چه دسته محصولاتی دارد؟

در حالت کلی می‌توان گفت زمانی از این واژه استفاده می‌شود که مقطع محصول مورد نظر در راستایی معین، ثابت بتواند باشد. از این محصول برای ساخت درب و پنجره، لوله‌های آب و غیره استفاده می‌شود. پروفیل‌ها دارای دو نوع مختلف است این دو نوع، نوع بسته و نوع باز است. هر کدام از این دو مورد برای مکان و کاربردهای گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. که در ادامه به بررسی دقیق هر یک از این دو نوع خواهیم پرداخت.

قیمت پروفیل

Profile باز چیست و چه کاربردهایی دارد؟

همان طور که از نام این دسته از محصولات بر می‌آید مشخص است که ضخامت و ابعاد این محصول می‌تواند متغییر باشد. از این نوع از محصول که با نام قیمت پروفیل آهن رسان باز شناخته می‌شود برای ساخت مواردی مانند محصولات زیر استفاده می‌شود.

خود این دسته از محصولات دارای انواع مختلفی است که یکی از پرکاربردترین آن‌ها را می‌توان پروفیل باز با سطح مقطع z دانست. فرض کنید بخواهیم سقف یک سالن ورزشی یا یک محیط و یا یک محیط وسیع مانند سوله را پوشش دهیم بهترین و منطقی‌ترین کار آن است که از دسته محصول با سطح مقطع z استفاده کرد. چراکه علاوه بر استحکام بیشتر این دسته از محصولات برای همین مقاصد طراحی و ساخته شده‌اند.

Profile بسته چیست و چه کاربردهایی دارد؟

همان طور که گفته شد نوع دوم این محصول که تقریبا می‌توان گفت کاربرد کمتری نسبت به نوع اول دارد، profile بسته نام دارد. این دسته از محصولات به دلیل سطح مقطع کوچک‌تر برای مقاصدی مانند طراحی درب و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دسته بندی انواع پروفیل‌ها بر اساس نوع صنعت استفاده کننده

همان طور که می‌دانید استفاده از این محصولات تنها در مصارف ساختمانی نیست و در دیگر صنایع از این دسته از محصولات استفاده‌های دیگری می‌شوند. آگاهی داشتن از صنایع مورد استفاده از این محصول باعث خواهد شد که دید بهتری در هنگام خرید این محصول داشته باشید. و در هنگام خرید بدون نگرانی خواهید توانست محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

این محصولات به صورت کلی در 4 دسته ساختمانی، صنعتی، گالوانیزه و کامپوزیتی تقسیم بندی می‌شوند. که در ادامه به بررسی تک به تک این موارد خواهیم پرداخت.

پروفیل‌ گالوانیزه چیست و چه کاربردی دارد؟

قبل از توضیح دادن در رابطه با این نوع از محصولات لازم است که به درستی در رابطه با گالوانیزه اطلاعاتی را به شما بدهیم. گالوانیزه در واقع همان آهنی است که به وسیله‌ روکش‌هایی از جنس روی باعث جلوگیری از زنگ زدگی محصول می‌شود. نکته جالب در رابطه با این دسته از محصولات آن است که اگر محصول حتی دچار شکستگی و ترک هم شود به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی نمی‌شود.

از این دسته از محصولات در محل‌هایی استفاده می‌شود که به دلیل رطوبت بالا یا شرایط بد جوی محصولات معمولی دچار زنگ زدگی می‌شوند به همین دلیل این گونه از محصولات طراحی و تولید شده‌اند. این دسته از محصولات عموما در ساختمان‌های مرتفع مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پروفیل کامپوزیتی چیست و چه کاربردی دارد؟

این دسته از محصولات هم مانند دسته قبلی دارای یک ویژگی اصلی است و آن هم عدم زنگ زدگی در شرایط نامناسب جوی است. از این دسته از پروفیل ها در صنایع مختلف به میزان قابل توجه‌ای استفاده می‌شود. استفاده از این گونه از محصولات باعث می‌شود که طول عمر ساختمان مورد نظر به طور ویژه‌ای افزایش پیدا کند. نکته‌ای که در رابطه با این دسته از محصولات وجود دارد آن است که این محصولات وزن بلایی ندارند و بسیار سبک هستند.

قابلیت غیر کشسانی این محصولات باعث می‌شود که ساختمان در برابر ارتعاشات ایجاد شده مقاومت بهتری را از خود نشان دهد. این محصول نه تنها در ساختمان‌ها بلکه در پل‌ها و همچنین اسکله‌های نزدیک دریا به دلیل نم فراوان، استفاده می‌شود. در صورتی که اگر در این محل‌ها از نوع معمولی استفاده شود، پل یا سازه طراحی شده پس از چند سال با فروپاشی کامل رو به رو خواهد شد.

قیمت پروفیل

پروفیل ساختمانی چیست و چه کاربردی دارد؟

شاید بتوان گفت استفاده از این محصول در ساختمان‌ها از هر محل دیگری بیشتر است. از این محصول در بخش‌های دیگر یک ساختمان نظیر نرده‌های فلزی نیز استفاده می‌شود. اگر مساحت همین محصولات را کمی بیشتر کنیم می‌توانیم از آن به عنوان ستون و یا اسکلت اصلی ساختمان استفاده کنیم. موارد استفاده در ساختمان تنها به همین چند مورد نام برده شده خلاصه نمی‌شود و می‌توان رد پای این محصول را در هر یک از سازه‌های زیر بنایی ساختمان دید.

قیمت پروفیل در و پنجره، قیمت پروفیل امروز پرشیا، وزن و قیمت پروفیل، قیمت پروفیل علویجه، قیمت پروفیل ساختمانی، نمودار قیمت پروفیل آهن، کانال قیمت پروفیل، قیمت پروفیل اصفهان ، قیمت آهن، قیمت میلگرد در اردیبهشت ۱۴۰۰، قیمت آهن ساختمان سازی، قیمت پروفیل امروز مشهد، قیمت آهن آلات در بندرعباس، قیمت میلگرد 15 اردیبهشت 1400، قیمت نبشی ۴، قیمت نبش و ناودانی ، کانال قیمت پروفیل، قیمت پروفیل سبک، قیمت پروفیل اصفهان، انواع پروفیل، قیمت قوطی 4*4، نمودار قیمت پروفیل آهن، وزن پروفیل، قیمت پروفیل سبک درب و پنجره ، قیمت پروفیل جباری اصفهان، قیمت قوطی 4*4، قیمت پروفیل اصفهان، قیمت قوطی آهن، قیمت پروفیل و نبشی، ، قیمت آهن، قیمت پروفیل در و پنجره، قیمت قوطی ستونی 10در10 ، قیمت پروفیل سبک، قیمت پروفیل یزد، قیمت آهن کیلویی، قیمت آهن، قیمت روز پروفیل ساوه، قیمت آهن ۱۴، قیمت پروفیل و نبشی

پروفیل صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟

نوع دیگری از این دسته از محصولات در صنایعی مانند صنایع نظامی، خودرو سازی و غیره استفاده می‌شود. همچنین می‌توان گفت از این قطعات در مواردی مانند ساخت قطعات الکترونیکی استفاده می‌شود. لازم به توضیح است که موارد مورد استفاده در هر یک از این نوع‌های توضیح داده شده دارای کاربرد و تکنولوژی ساخت مورد نیاز خود هستند. به همین دلیل می‌توان گفت به هیچ عنوان نمی‌شود از نوع ساخته شده برای صنعت ساختمان در صنایعی نظیر صنایع نظامی یا خودرو سازی استفاده کرد.

قیمت پروفیل در بازار

قیمت این محصول در حال حاضر به دلیل نوسان قیمت ارز، دارای نوسانات مختلفی است. به دلیل ارزشمند بودن این محصول تقریبا می‌توان گفت که این محصولات تاثیر زیادی در قیمت نهایی یک ساختمان دارند. به میزانی که از این محصول در ساختمان استفاده شده باشد قیمت نهایی این ساختمان به همان میزان افزایش پیدا می‌کنند. پس لازم است در هنگام خرید محصول مورد نظر توجه کافی داشته باشید تا در آینده دچار مشکل نشوید.