آشنایی با قیمت انواع ورق

قیمت ورق

از محصولات و مقاطع فلزی مهم و کاربردی که هم در ساخت و ساز و هم در صنایع دیگر مورد توجه است، ورق فولادی می باشد. به همین دلیل است که قیمت ورق تاثیر مهمی بر هزینه های ساخت و ساز دارد. بسیاری از محصولات و مقاطع فولادی که در اطراف خود مشاهده می کنید از انواع ورق فولادی ساخته می شوند. قیمت ورق ST37 آهن رسان نوعی ورق فولادی است که در ابعاد و ضخامت های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود. بازاری ها این ورق را با نام ورق سیاه و یا ورق آهن نیز می شناسند؛ بنابراین اگر در جایی نام ورق سیاه به گوش تان خورد بدانید که منظور همان ورق ST37 است.

انواع ورق فولادی

ورق های فولادی انواع مختلفی دارند. برای دسته بندی ورق های فولادی لازم است تا در مورد مشخصات آن‌ها اطلاعات کاملی ‌به دست آورید. اطلاعاتی در مورد جنس ورق، ترکیبات شیمیایی و انواع آلیاژ ورق های مورد استفاده برای ساخت ورق فولادی، اطلاعاتی در مورد روش ساخت انواع ورق، کاربردی که هر نوع ورق دارد و کارخانه هایی که این ورق های فولادی را تولید می کنند.

به اطراف خود نگاه کنید و انواع ورق فولادی را در ابزارها، وسایل، ماشین آلات و تجهیزات پیدا کنید؛ مثلاً به بدنه خودرو، هواپیما و ماشین آلات نگاه کنید، بدنه لوازم خانه و آشپزخانه و تجهیزات اداری، کف آسانسورها، راه پله های پل عابر پیاده، تانکرها و مخازن، سقف های فلزی و بسیاری از موارد دیگر که برای ساخت آن ها از انواع ورق فولادی استفاده شده است. همانطور که مشاهده می کنید هر یک از این ورق های استفاده شده دارای شرایط خاصی هستند؛ مثلا ورقی که برای ساخت مخازن استفاده می شود باید تاب و تحمل فشار و احتمالاً دما و گرما را داشته باشد و یا ورق فلزی که در بدنه هواپیما استفاده شده احتمالاً باید سبک و مقاوم باشد، ورق فولادی که در سقف یک خانه شیب دار یا در یک اسکله نفتی در وسط دریا استفاده شده است باید دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی باشد.

قیمت ورق

با این توضیحات متوجه می شویم که انواع ورق باید دارای ویژگی های به خصوصی باشند تا برای استفاده در شرایط بخصوص آماده شود. مطمئناً قیمت ورق بر اساس نوع آن متفاوت است. در ادامه در مورد نحوه محاسبه وزن ورق و تخمین هزینه آن توضیحاتی ارائه می دهیم.

ورق فولادی از نظر روش ساخت دو نوع شناخته شده دارد. احتمالا نام ورق سیاه و ورق روغنی به گوشتان خورده است. این دو در روش تولید و آلیاژ فولاد با هم فرق دارند. فرایند نوردکاری پروسه ای است که در آن فلز را غلتک کاری می کنند و با ابزارها و دستگاه های مختلف آن را به ضخامت و ابعاد مورد نظر می رسانند. به روش ساخت مقاطع فولادی از طریق فشار و کشش غلتک کاری، روش نورد گفته می شود. نوردکاری دو مدل دارد: نورد سرد و نورد گرم. در روش گرم نورد فولاد در دمای بالا حرارت داده شد و غلتک کاری می شود، بنابراین طول فولاد افزایش یافته و ضخامت آن کم می شود. فولادی که در این پروسه برای ساخت ورق استفاده می شود معمولاً تختال و یا شمش فولادی است. این فرایند گرم کردن و غلتک کاری آنقدر ادامه پیدا می‌کند تا ورق فولادی به اندازه و ضخامت مورد نظر تبدیل شود. برخی از ورق های فولادی ساده و معمولی هستند که از خط تولید خارج و سرد می شوند. برخی ورق های فولادی آجدار تولید می شوند تا در مواردی مثل کف آسانسور ها و یا پله برقی ها استفاده شوند، برای آجدار کردن ورق آن را وارد مرحله آج زنی می کنند تا با دستگاه های مخصوص آج‌ها و خارهایی بر روی سطح آن ایجاد شود.

قیمت ورق ST37 در آهن رسان

معمولاً ورق ST37 و ورق ST52 را می توانید با هم در بازار آهن پیدا کنید. این دو آلیاژ مهم جزء آلیاژهای ساختمانی هستند به این معنی که در ساخت و ساز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. تفاوت مهمی که این دو ورق دارند این است که معمولاً ورق ST37 بیشتر در کارهای سبک و ساختمانی و ST52 بیشتر در کارهای صنعتی و سنگین مورد استفاده قرار می گیرد با این حال دیده می شود که در برخی موارد در ساختمان سازی از ورق ST52 استفاده شده است. قیمت ورق ST37 تفاوت چندانی با قیمت ورق ST52 ندارد و دلیل آن نزدیک بودن وزن این دو ورق و بسیاری از ویژگی های مکانیکی و شیمیایی آن‌ها است. تفاوت عمده این دو آلیاژ در میزان استحکام کششی است.

قیمت ورق با نرخ کارخانه و در کف بازار برای خریداران و مصرف کنندگان بسیار مهم است. برای محاسبه قیمت ورق و البته بسیاری از محصولات و مقاطع فولادی دیگر، وزن آن را محاسبه می کنند، وزن ورق و مقاطع دیگر بر اساس فرمول های خاصی محاسبه می شود در این رابطه می توانید جداول وزن و جداول اشتال را در اینترنت و یا سایت های مرتبط با آهن آلات پیدا کنید. در این جداول اطلاعات کاملی از مشخصات هر محصول فولادی درج می شود که بر اساس استانداردها اراده شده است.

کاربرد ورق ST37

گفته شد که کاربرد اصلی ورق سیاه در ساخت و ساز است. از ورق ST37 و ورق ST52 برای تولید انواع لوله فولادی، نبشی و ناودانی، برخی پروفیل ها و قوطی ها، برای ساخت تیرآهن و محصولات دیگری که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده می شود. این محصولات بیشتر در ساختمان سازی استفاده می شود. در برخی موارد که در صنایع دیگری مثل تولید لوازم خانه و یا خودرو سازی استفاده می شود.

در اینجا برای دیدن قیمت ورق گالوانیزه، آهن رسان  امروز در مقایسه قیمت ورق شیروانی کاهش و قیمت ورق رنگی با اندکی افزایش همراه بود. قیمت ورق گیلان قطعاتدر کنار  وزن و قیمت ورق آهن، قیمت ورق اکسین st37، قیمت ورق سیاه تبریز، ahanresan قیمت ورق 2 میل در اصفهان، یکی از انواع مختلف برای  قیمت آهن، قیمت آهن ساختمان سازی، از خصوصیات رایج قیمت آهن آلات در بندرعباس، قیمت مقاطع تنها کمی از میزان فولادی، آهن رسان قیمت لحظه ای آهن و میلگرد کارخانه های بازرگانی آهن، برای سامانه آهن، آهن انلاین اصفهان، قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان،www.ahanresan.ir قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق رنگی در کنار میزان قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر در مواجهه با کاهش قیمت ورق st52، قیمت ورق گالوانیزه ۶۰ کاشان در این باره سایت آهن رسان قیمت ورق آهن سفید، قیمت ورق گالوانیزه رنگی در برخی موارد استعلام قیمت ورق آهن، قیمت آهن برای  تحلیل و بررسی نمودار قیمت ورق سیاه، قیمت آهن کیلویی، قیمت آهن اصفهان استفاده از قیمت ورق آهن صنعتی، علت افزایش قیمت آهن آلات در کنار قیمت آهن در مشهد،قیمت آهن ۱۴در کنار قیمت آهن اصفهان امروز در شرکت آهن رسان قیمت آهن ۱۴ اصفهان به منظور ارائه با نرخ کف بازار به قیمت آهن ایران جیب، قیمت آهن کرمانشاه از مهم ترین علت افزایش قیمت آهن آلات از مهم ترین قیمت آهن اهواز را در این صفحه از سایت می توانید مشاهده کنید.

قیمت ورق

ورق سیاه به راحتی زنگ می زند. این محصول با قرارگیری در مجاورت اکسیژن و رطوبت، یا در محیط هایی مثل دریا و پالایشگاه ها دچار خوردگی و زنگ زدگی شده و با تشکیل اکسید آهن بر سطح خود، فرسایش را آغاز می کند. مهندسین متالوژی برای جلوگیری از خوردگی فلزات آهنی و افزایش طول عمر این محصولات آهنی، کار های زیادی را انجام داده اند. از مهم ترین و رایج ترین روش های مقاوم سازی قطعات فولادی در برابر خوردگی و اکسیداسیون، ایجاد لایه پوششی مقاوم بر روی آنهاست. ورق گالوانیزه نوعی ورق فولادی است که با ایجاد یک لایه فلز روی بر سطح آن ساخته می شود.